I o to chodzi - Rafał Bauer Blog

Zobacz
więcej

Śpiwór Kokon - Yeti

Obudziłem się o 6.30. Wiatr kołysał trochę namiotem, którego nie miałem ochoty jeszcze otwierać, aby nie psuć sobie humoru. Wyciągnąłem na zewnątrz jedną rękę, aby odpalić przygotowaną wieczorem kuchenkę i zagotować wodę na kawę. Przeciagnąłem się i w oczekiwaniu na eliksir szczęścia, zakopałem się znowu w śpiworze. Płomień i gotująca się woda ogrzały wnętrze namiotu na tyle, że mogłem rozpiąć śpiwór i ciągle w pół w nim zawinięty, wypić kawę. Byłem gotowy na Jurę Krakowsko - Częstochowską i jej zamki. O zamkach jeszcze napiszę szczegółowo, a dzisiaj skupię się na tym, co spowodowało, że dzień był udany. Był, bo się wyspałem. 
Udostępnij
Zobacz
więcej

Stopy chodziarza

Skrócenie paznokci powinno nastąpić nie bliżej jak tydzień przed samą wyprawą. Jeśli wyprawa trwa więcej niż dwa tygodnie należy wrzucić do plecaka jakże lekki i niezbędny pilnik o odpowiedniej gradacji, by móc raz w tygodniu “podpiłować” sobie pazurki z długości. Wychodzimy z założenia, że lepiej częściej a mniej, niż porządnie a rzadziej. Odpowiednia gradacja ma znaczenie, przecież nie chcesz się skaleczyć podczas podróży, a można to uczynić posiadając pilnik w dużej ziarnistości. Ma tu również znaczenie w jakim kształcie poczynimy skrócenie. I tu polecam konsultację z podologiem w gabinecie.
Udostępnij
Zobacz
więcej

Podolog i chodziarz?

Często z pasji. Wszelkie zmiany i nieprawidłowości w obrębie skóry stóp oraz paznokci to dolegliwości, z którymi możesz bez wstydu zgłosić się do gabinetu podologicznego. Martwi Cię wygląd Twoich paznokci? Boli Cię zmiana powstała na stopie? Piecze przodostopie? Masz nieustający ból w okolicy paznokci? Zdecydowanie potrzebna jest tu konsultacja podologiczna.
Udostępnij
Zobacz
więcej

Mazurski maraton

Znacie to uczucie, gdy rano trzeba wystawić w końcu nos z ciepłego śpiwora? Gdy trzeba sięgnąć ręką po pokrytą zimną rosą butelkę z wodą by jak najszybciej przygotować mocną kawę? Gdy ogrzewacie sobie dłonie nad ogniem z biwakowej kuchenki, a potem trzymając gorący kubek tuż pod brodą uśmiechacie się pod nosem mimo znajomego, ale ciągle nie do zniesienia bólu mięśni i stawów? Jeśli nie, to przy najbliższej okazji (wiosną oczywiście, lub zimą dla bardziej odważnych) zabierajcie namiot i plecak, i ukryjcie się na Mazurach. Szczególnie, że wszędzie czuć legendę Świętego Graala.
Udostępnij
Zobacz
więcej

Outdoor w starym stylu

Postanowiłem wybrać się na Koło w Warszawie i odwiedzić słynną giełdę staroci w poszukiwaniu podstawowego sprzętu outdoorowego. Czy jest to alternatywa dla drogich sklepów wyprawowych? Czy rzeczy na giełdzie dorównują nowoczesnym elementom wyposażenia? Ciężko było wydobyć jakiekolwiek informacje od sprzedających, ale misja została wykonana. 
Udostępnij
Zobacz
więcej

O co chodzi z tym chodzeniem?

Jacques Lanzmann w swojej książce „Szaleństwo marszu” porównuje chodzenie niemal do najwyższego stanu ekstazy, a siebie nazywa „wędrowcem siódmego nieba”: „marsz wysiłkowy graniczy z rozkoszą, momentami wręcz z ataksją. Jest jak narkotyk. Po kilku godzinach pokonywania samego siebie następuje niezwykłe zjawisko i zaczynają się wydzielać endorfiny, dzięki którym dociera się do przedsionka raju”. Skąd takie odczucia? Jak to się dzieje, że człowiek osiąga taki stan? O co tak naprawdę chodzi z tym chodzeniem?
Udostępnij